A Moza offenzíva a szimulációs piacon is gőzerővel folyik. El kell mondani, hogy a kínai márka óriási sikert aratott a szimulátoros versenyzői termékcsalád bevezetését követően. Alig néhány év leforgása alatt a világ számos versenyzője vette át ezt a gyártót.
A Moza Racing meglehetősen átfogó ökoszisztémával rendelkezik, bár a Fanatechez képest elhalványul, különösen, ha a kormánykerékről van szó. A Moza DD-alapok kínálata azonban sokkal gazdagabb, mint a Fanatecé, a potenciális versenyzők szélesebb spektrumával. Ott van a kis R3-as alap Xboxra és PC-re, az R5 és R9 a belépőszintű, az R12 és R16 a középkategóriás, az R21 pedig a csúcskategóriás. Ráadásul ezek az alapok mind megvásárolhatók, ami nem mindig mondható el a Fanatec termékeiről.
De nem ez a lényeg. A Moza eltökélt szándéka, hogy meghódítsa a szimuláció világát, ezért a gyártó nagy izgalommal mutatta be vadonatúj repülésszimulációs perifériákból álló termékcsaládját a Las Vegas -i FlightSimExpón.
Moza Flight: a kiállításon bemutatott perifériák
A FlighSimExpón a Moza számos repülésszimulációs terméket mutatott be a standján. Ezek közé tartozott az AB9 erővisszacsatoló alap, a teljesen testre szabható MHG16 joystick, az MTP tolókar panel, az MTLP felszálló és leszálló panel, az MRP vezérlőfelület pedálok és egy joystick modul. Mindezt természetesen egy szoftveres megoldás támogatja a kezeléshez és konfiguráláshoz.
Az AB9 erővisszacsatolásos alapra úgy gondoljon, mint egy Direct Drive alapra egy szimulátoros versenygépen. Két szervomotort tartalmaz, amelyek 9 nm-es állandó és 12 nm-es csúcsnyomatékot fejlesztenek, ami a Moza szerint ideális lehet a légi manőverek erővisszacsatolásához. Ez a bemutató főszereplője, és ez a bázis egy MCLS algoritmussal van összekapcsolva, amely kezeli az erő-visszacsatolást és valósághű érzeteket biztosít a levegőben. Ami engem illet, ez az első, és a repülés-szimulátorban való teljes elmerülést kell, hogy biztosítsa, és mindenekelőtt egyedülálló, mert tudomásom szerint a konkurencia nem kínál ilyen technológiát.
Ami az MHG16 joystickot illeti, ez egy meglehetősen minimalista termék, számos vezérlőelemmel, amelyek a botkormányon vannak elhelyezve. Ráadásul ezek a kezelőszervek teljesen leképezhetők az új szoftvernek köszönhetően, amely kiegészíti ezt a repülésszimulációs perifériák sorát. Az MHG16 segítségével könnyedén leképezheti a gombokat különböző repülőgépekhez, például az F-16, F-15 vagy F-22 típusokhoz, és “menet közben” válthat egyik repülőgépről a másikra. Ráadásul ez a joystick a Moza szerint “univerzális”, ami lehetővé teszi, hogy számos alapon használható legyen, ami valószínűleg azt jelzi, hogy a Moza Flight ökoszisztéma a közeljövőben újabb perifériákat fogad majd. Mindenesetre alig várom, hogy lássam és főleg, hogy kipróbálhassam.
Térjünk át az MTP-re, vagyis a tolóerő modulra. Ez egy meglehetősen egyszerű felépítésű, de számos kezelőszervvel, köztük a gázkarral ellátott eszköz. Mint említettem, ez a modul számos kezelőszervet, kapcsolót és egyéb gombot tartalmaz, de helyet kapott benne a fel- és leszállómodul is, ami megkönnyítheti az amatőr pilóták számára a repülőgépek indítását és leszállását. Az MTLP (felszállás és leszállás) modul opcionális, és az MTP-hez csatlakozik, ami azt jelenti, hogy később is beszerezhető, ha úgy kívánja.
Fejezzük be az MRP-vel, vagyis a kormánypedálokkal. Ez egy meglehetősen egyszerű repülőgép-kormánymodul, amely a lábadnak ad helyet, hogy a levegőben megváltoztasd a repülőgép irányát. Gondolj rá úgy, mint egy hagyományos, nem Load Cell lábpedálra, amely nemcsak a levegőben kormányozza a repülőgépet, hanem ugyanezt teszi a kifutópályán is. Ráadásul az MRP könnyen adaptálható a különböző repülőgépekhez, beleértve az utasszállító repülőgépeket, vadászgépeket és még a helikoptereket is. Minimalista kialakításával és masszív felépítésével ez a modul biztosan jól fog jönni a Flight Simulatorban vagy a DCS-ben.
A Moza Flight termékcsalád árai és elérhetőségei
Egyelőre nincs információ az új Moza perifériák elérhetőségéről. A kínai gyártó weboldalán a joystick és a talp előrendelhető 169, illetve 549 dollárért. Már csak egy kicsit kell várnunk, hogy megtudjuk, mikor lesznek elérhetőek, és mennyibe kerülnek majd Európában.
0 hozzászólás