Moza HGP váltó
Előnyök
- Kiváló minőség
- 7 sebességes váltó
- Cserélhető kargomb
- Könnyen telepíthető
Hátrányok
- Csak PC-vel kompatibilis
- Nincs szekvenciális üzemmód
- Csak alsó rögzítéssel rendelhető
Értékelésünk: 9.2/10
Moza Racing eltökélt szándéka, hogy felvegye a harcot a szimulátoros versenyzés nagy neveivel, többek között a következőkkel Fanatec és a Simagic . A kínai gyártó elég meggyőző katalógussal rendelkezik a versenytermékek terén: számos alapot kínál a piac különböző szegmenseit lefedve, kormánykerekeket gyakorlatilag az összes autóversenyzői szakághoz, valamint szimulátoros versenyzői kiegészítőket, például műszerfalakat, hajtókarokat és váltókat.
Ami engem illet, a Moza egy életképes lehetőség azok számára, akik jó termékeket keresnek, amelyek elég megfizethetőek a szimulátoros versenyzéshez. De természetesen a világon nem minden tökéletes, és a Moza termékeinek is vannak bizonyos hiányosságai, ahogyan a világ szinte minden más márkájának is.
A Moza katalógusában szerepel egy váltó, HGP. Ezt a terméket úgy tervezték, hogy közvetlenül a Fanatec termékével versenyezzen, és ebben a cikkben részletesebben is megnézzük.
A váltó fő és műszaki jellemzői
- Teljesen fémszerkezet
- 7 sebességes H minta és hátramenet
- Intelligens automatikus blip funkció Moza pedálokkal
- 15 bites mágneses érzékelő
- USB csatlakozás a PC-hez
- Tömeg 1,3 kg
Tervezés
Ami engem illet, a HGP dizájnja nagyon jó, sokat merít a Fanatec váltóból, de visszafogottabb megjelenéssel. A fekete festék uralja az egész esetet, és ez a készülék egyszerűen csodálatos. Néhány versenyző azonban arról számolt be, hogy a festék kissé törékeny, ezért légy óvatos.
A kar szintén fekete színű, a gomb ugyanilyen színű. Ráadásul ezt a gombot ki is cserélheti, ha szeretné, ami nagy előny. Összességében a HGP egy nagyon vonzó szimulátor-versenyző eszköz, amely nem extravagáns és nem is túl konzervatív.
Testreszabott összeszerelés
Ami a HGP összeszerelését illeti, az első hibáját láthatod, ami engem illet, és még több is van (lásd alább). A Moza váltó csak alulról, a HGP elülső és hátsó nyílásainak segítségével szerelhető fel a vázra. Van egy bútorcsipesz is, ha nincs pilótafülke, de ez nagyjából ugyanaz.
Őszintén szólva, az ár és különösen a termékelhelyezés miatt örültem volna annak a lehetőségnek, hogy ezt a váltót az alváz oldalára vagy hátulról szereljék fel. Ráadásul a konkurencia már egy ideje kínálja ezt, és a Moza Racing valóban lemaradt a lehetőségről.
A HGP-t azonban elég könnyű felszerelni, mivel a piacon kapható számos alvázzal kompatibilis. Ráadásul, ha a csavarok a helyükre kerültek – és a rögzítés egyébként nagyon könnyen elvégezhető -, ez a periféria egyáltalán nem mozdul el a helyéről.
Gyártás és befejezés
A HGP jelszava az alumínium. A Moza ezt az anyagot használta a váltó teljes egészében, a burkolattól kezdve a karon át a gombig. Tényleg gyönyörű, prémium kategóriás és kiváló minőségű, kivéve talán a fényezést, egyes beszámolók szerint. Mindenesetre én ezt nem vettem észre.
Ami a kivitelezést illeti, a váltót alkotó összes alkatrész kiváló, hibák vagy bármi más nélkül. El kell mondani, hogy a Moza márka tudja, mit csinál, még akkor is, ha csak néhány éve van a játékban. A HGP egy gyönyörű váltó, kiválóan kidolgozott, szinte egyenrangú a gyártó más termékeivel.
A váltó kezelése
A HGP egy H-mintás kézi váltó 7 sebességfokozattal, plusz hátramenettel. A markolat kiváló, különösen azzal a képességgel, hogy a kargombot a Moza weboldalán elérhető néhány kargombbal cserélheti. Ettől eltekintve nincs sok lehetőség a termék testreszabására.
A kar szabványos hosszúságú, és a sebességváltók nagyon jól váltanak, amennyire én tudom. A sebességváltáskor érezni lehet a mechanikus összeköttetést, ami nagyon szép, ha engem kérdezel. Persze a konkurencia is ugyanezt teszi, de a Moza még nincs 5 éve a játékban, rendben.
A rács jó méretű, de teljesen nyitott, így madártávlatból láthatjuk a váltó belső mechanizmusát. Tetszik, imádom! Egyébként a HGP méretét tekintve sem nem nagy, sem nem kicsi: a kategóriájában szokásosnak mondható, körülbelül 1,3 kg-os súlyával.
Az egyetlen hátránya azonban az, hogy a váltó rögzítési lehetőségének hiánya sok versenyzőt elriaszt, különösen a meglehetősen alacsony vázzal rendelkezőket.
Érzések játék közben
Vessünk egy pillantást erre a Moza Racing váltóra. Mindenekelőtt kalibrálnia kell ezt a váltókart, mielőtt használná. A művelet egyszerű, és a Pit House szoftver segítségével a kart teljesen balra és teljesen jobbra kell fordítani. Ha ezt nem teszi meg, akkor a sebességváltás meghibásodik (például 1-es helyett 3-as fokozatba kapcsol).
Általánosságban elmondható, hogy a HGP egy kiváló váltó, amely könnyedén megállja a helyét a konkurenciával, különösen a Fanatec-kel szemben. A HGP 7 fokozatú és egy hátrameneti sebességfokozattal rendelkezik. Az első 6 fokozat kiválóan kapcsolható, nagyon jellegzetes fémes hanggal. Tényleg hallani lehet az egyes sebességváltások “csattanását”, és erőre is szükség van ahhoz, hogy átjusson rajtuk, amit imádok.
Ez jelentősen növeli a versenyző elmerülését, és elhiteti vele, hogy valóban egy versenyautót vezet. A HGP használatával kapcsolatban gyakorlatilag minden tökéletes, különösen a sebességváltásnál. Ezekhez visszatérni, hátramenet és 7th a váltás egyszerűen a kar megnyomásával történik, mint egyes autóknál (például a Volkswagennél). Ez kiküszöböli annak kockázatát, hogy az első fokozat helyett véletlenül hátramenetbe kapcsoljon, és azt is jelenti, hogy a váltó olyan videojátékokban is használható, amelyekben csak 6 sebességes autók vannak.
Egy másik pozitívum, bár számomra vegyes, a HGP automatikus blip funkciója, amely visszaváltáskor megnöveli a motor fordulatszámát. Sok sportág figyelembe veszi ezt, például Hyundai i20NEz a funkció megakadályozza, hogy a sarkakra lépj, különösen akkor, ha új vagy a szimulátoros versenyzésben, és még nem tanultad meg. Az automatikus blip azonban csak a Moza hajtókarokon működik.
Ezzel azonban elérkeztünk a HGP kialakításával kapcsolatos két problémához. Először is, a szokásosnál egy kicsit több erőre lesz szükséged, hogy átjuss az R és a 7-es felett.th jelentés. Önmagában ez nem kötelező, de tudnia kell róla. Másodszor, a HGP-n nincs szekvenciális üzemmód; ez a váltó csak H-mintában manuális, és ez nagy kár és elszalasztott lehetőség a Moza Racing részéről.
Kompatibilitás
Mint gyakorlatilag minden Moza perifériához, a HGP is csak PC-kkel kompatibilis, vagy az azonos gyártótól származó alapegységgel (RJ12 csatlakozás), vagy egy másik gyártóval az USB aljzaton keresztül.
Ami a szimulátoros-versenyzős címeket illeti, gyakorlatilag mindegyik elérhető PC-n, és azt kell mondanom, hogy ez elég szabványos.
Ár-érték arány
A Moza HGP 159 euróért kapható, és ezen az áron tényleg megéri, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a konkurencia könnyedén 100 euróval többe kerül (a Fanatec ClubSport Shifter SQ V1.5-ről beszélek).
A HGP ár-érték aránya nagyon jó, még akkor is, ha van néhány hiányossága, nevezetesen a H Pattern only mód és a szerkesztési lehetőségek hiánya, ami néhányan tétovázhatnak.
Az ítéletem
A HGP egy szimulátoros versenyeszköz számodra? Nos, ez attól függ. Ha egy minőségi, nagy teljesítményű opciót keresel, menő funkciókkal és csak kézi üzemmódban, akkor igen, a HGP mindenképpen megfontolandó, és ajánlom, különösen, ha már van egy teljes Moza Racing beállításod.
Ha azonban a virtuális versenyek rajongója vagy, és már sok tapasztalattal rendelkezel ezen a téren, akkor nem sok örömöt fogsz találni a HGP-ben. A szekvenciális üzemmód hiánya és a korlátozott telepítési lehetőségek leküzdhetetlen akadályt jelentenek a legtöbb tapasztalt motoros számára, még akkor is, ha a HGP ára igazán vonzó.
0 hozzászólás