Moza R12
Előnyök
- Kiváló minőség
- Nagyszerű vezetési érzés
- Teljes szoftver
- Nagy kerekekkel kényelmesebb
Hátrányok
- Csak PC-vel kompatibilis
- Nincs lehetőség a kormánykerékről történő menet közbeni beállításra
- Nem kompatibilis a régebbi kormánykerékkel
Értékelésünk: 9.6/10
A szimulátorversenyzés piaca rendkívül versenyképes, különösen a több éve a játékban lévő játékosok sokasága miatt. A legegyszerűbb példa kétségtelenül a márkák Fanatec , Logitech és Thrustmaster akik több mint 20 éve vannak a szimulátoros versenyzésben. Vannak azonban olyan fiatal színészek, akiknek sikerült nagyon gyorsan nevet szerezniük maguknak, mint például a Moza Racing .
Alig több mint 2 év alatt a szimulátoros perifériák kínai gyártója 6 különböző teljesítményű Direct Drive alapot kínált nekünk, köztük egy Xbox-szal kompatibiliset, egy meglehetősen teljes ökoszisztémával. El kell ismernem, hogy igazán lenyűgöző ennyi alapot kihozni, a hozzájuk tartozó összes többi dologgal együtt.
A Moza Racing által kínált alapok között van a következő R12 amely, ahogy a neve is mutatja, 12 nm maximális nyomatékot fejleszt. Ez az eszköz okosan az R9 és az R16 alapjai között helyezkedik el, hogy jobb érzést nyújtson, mint a „belépőszint”, mivel az R5 egyértelműen a szimulátorozásban járatlan közönséget célozza meg.
A következőkben bemutatom az R12-t, megvitatom az erősségeit és gyengeségeit, és elmondom a véleményemet róla.
Az alap fő és műszaki jellemzői
- Közvetlen meghajtású alap 12 nm maximális nyomatékkal
- Méretek: 22,6 x 15,7 x 12,4 cm
- Elméletileg végtelen kormányszög, de a Moza Racing saját szoftvere 2000°-ra korlátozza.
- Teljesen alumínium szerkezet
- Kompatibilis a PC platformmal
- QR az autóversenyzésből
Tervezés
A Moza R12 kialakítása gyakorlatilag megegyezik kisebb testvéreinek, az R9, R5 és R3 modellnek a kialakításával. Azt hiszem, a Moza tervezőinek mantrája az volt, hogy „egy győztes csapatot nem lehet megváltoztatni”. A jellegzetes ” X „Az egyetlen különbség a méretben és a súlyban van.
A fekete fényezés nagyon vonzó, és erősíti az alapzat józanságát. Valójában csak néhány Moza logó van itt-ott, az oldalán egy kis R12, ami a gyártó kisebb alapjain nem volt jelen.
Mindent összevetve, ez az alap jól néz ki, ahogy a többi is, azt kell mondanom, és ez azt jelenti, hogy gyorsan felismerhető egy beállításon.
Testreszabott összeszerelés
Bár használhatja a Asztali bilincset a Moza-tól, hogy ezt az alapot bútorokra szereljék, nem vagyok nagy rajongója ennek a rögzítési megoldásnak. Ne felejtse el, hogy az R12 12 nm maximális nyomatékot fejleszt, ami nemcsak az asztali bilincset hajlíthatja meg, hanem a bútorokat is károsíthatja.
Ennek ellenére ezt az alapot a legkisebb probléma nélkül rögzítheti egy pilótafülkéhez/alvázhoz vagy állványhoz, mivel a Moza Racinget gyakorlatilag az ilyen típusú szimulátoros perifériák összes gyártója támogatja. Az alján 4 rögzítési pont található, és ezek kiváló stabilitást biztosítanak az alvázon, feltéve, hogy az jó minőségű.
A QR a D1-Spec alapján készült, de eltér az R5 és az R9 modelleken találhatótól. A Moza Racing két kis alapja között már eddig is volt különbség, és ez az R12 esetében is folytatódik. Mechanikailag a QR-ek azonosak, de a csatlakozók különböznek, és ez azt jelenti, hogy a régi kormánykerekek (CS, RS és GS, mind V1) nem kompatibilisek az R12-vel, ami a versenyzők számára nagy kár, mivel új kerekekért kell fizetniük.
Gyártás és befejezés
Az R12 gyakorlatilag teljes szerkezetéhez a repülőgépiparban használt alumíniumot használ, kivéve a hátsó műanyag lemezt, ahol az I/O (input/output) található. Az építési minőség kiváló, példaértékű kivitelezéssel.
Az alumínium mentes a gyártási hibáktól, és lehetővé teszi az alap szervomotorjának és elektronikájának passzív hűtését is. El kell mondani, hogy a Moza nagy tapasztalattal rendelkezik a termékei, különösen az alapok építésében, valamint elég jó minőségellenőrzéssel, mert még nem vettem észre hibát, rosszul összeszerelt alkatrészt vagy bármi mást a termékein. Le a kalappal előtted.
A bázis megismerése
Ez az alap azonos formájú az R9 és az R5 modellel, csak a méretei és a súlya különbözik. Méretét tekintve egy hajszállal hosszabb (mélység), mint egy R9, és természetesen nehezebb is.
Ezzel az adatbázissal csak egyszer kell megbarátkoznia, amikor telepíti, vagy ha megváltoztatja a beállításait. Egyébként a hátoldalon van a be-/kikapcsoló gomb, valamint a Kill Switch hozzáadásának lehetősége, ha szeretné.
Mint mondtam, a QR a D1-Spec alapján készült, és többé-kevésbé az autóversenyzésből származik. A kormánykerék és a talp közötti kapcsolat az egyik legstabilabb, amit valaha teszteltem, és szeretem ezt a QR-t, csakúgy, mint a Simagic-ot, amely furcsán hasonlít.
Érzések játék közben
Szóval, mit ér az R12 a szimulátoros versenyzésben? Nos, ezt fogjuk látni. Először is, hadd szedjem le az összes marketing hülyeséget az útból: a gyártó honlapján az áll, hogy az R12 motorja az R21 származéka. Szóval elég közel kell, hogy legyen az érzésünk, nem igaz? A gyakorlatban ez egyáltalán nem így van. Még ha a force feedback finom és granulált is, az R12 számomra még mindig egy erősebb R9, és ez nem is olyan rossz, ha engem kérdezel.
A pályán gyakorlatilag az autó minden hatását és az autóra gyakorolt hatását érezheted, a tapadás változásaitól kezdve a vibrátorokon át a kanyar közepén lévő apró bukkanókig. Ahogy az imént mondtam, az erő visszatérése finom és fokozatos. Az R12 képes különbséget tenni a gyenge és az erős visszacsatolási hatások között. Ez biztosan tetszeni fog azoknak a versenyzőknek, akik egy rendkívül kommunikatív alapot szeretnének, és ez teljes mértékben lehetséges az R12-nek és a Moza Racing Pit House szoftverének köszönhetően. Természetesen a 12 nm-es maximális nyomatékkal a nyírást is tovább kell tolni, különösen nagy lendkerekek (32 cm-nél nagyobb átmérőjűek) esetén.
Kompatibilitás
Az R12 alap kizárólag a PC platformmal és a Moza Racing által kínált számos perifériával kompatibilis. Néhány kormánykerék, különösen a Moza első kormánykerekei nem működnek az R12-vel, mert a QR nem kompatibilis.
Ami a szimulátoros versenyjátékokat illeti, van ACC, AC, iRacing, WRC, F1 2022, és a lista folytatható. Elég átfogó, és gyakorlatilag nem lesz vele problémád, kivéve talán a Forza Horizon 4 és 5 esetében, de egy utazás a játékon és a Pit House beállításain keresztül ezt is rendbe kell tenned.
Ár-érték arány
Az alap jelenleg 560 dollárba kerül áfa nélkül a kínai gyártó weboldalán, egy kis kedvezménnyel. Alternatívaként a Moza Racing franciaországi forgalmazója 649 euróért árulja az R12-t, ami valóban nagyon jó ár egy R12-es modellhez képest. Fanatec ClubSport DD amely szintén 12 nm nyomatékot fejleszt, de állandó sebességgel, és még mindig 800 euróba kerül. Ami engem illet, a Moza R12 nagyon jó ár-érték arányt kínál, még néhány hiányossága ellenére is, nevezetesen a QR, amely nem kompatibilis a márka összes kormánykerekével.
Az ítéletem
Ha egy nagyon jó Direct Drive alapot keres, amely több mint 10 nm-es nyomatékot fejleszt, a legkisebb habozás nélkül ajánlom az R12-t. A teljesítményével, finom, de mégis szemcsés erővisszajelzésével, kiváló vezetési érzetével és építési minőségével, nem beszélve az igazán vonzó áráról, az R12-ben minden megvan, ami a versenyzők számára vonzó lehet.
Ráadásul az alap QR-je kizárja a hajlítást az egyenletből, és ez a stabilitásérzet tízszeresére nő az acélból készült korlátozó hajtótengelynek köszönhetően. Ez az alap csak nagyon jó, ami engem illet, bár egyértelműen van egy szegmentáció a vele kompatibilis kerekek között.
0 hozzászólás