Oldal kiválasztása

Fanatec Clubsport DD+ : Teszt és értékelés

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

FANATEC CLUBSPORT DD+

Előnyök

  • 15 nm állandó nyomaték
  • Prémium fémszerkezet
  • Kompatibilis a teljes Fanatec ökoszisztémával
  • QR2 Base Oldalsó szabvány

Hátrányok

  • Papíron kompatibilis a PC-vel és a Playstationnel
  • Az ár bizonyos helyzetekben magas lehet

A német márka Fanatec több mint 20 éve van jelen a piacon, így nemcsak kiváló tapasztalattal rendelkezik a területen, hanem az iparágban is komoly hírnévre tett szert. Egy ideje már a Fanatec-et tekintik a szimulátorok beállításának elsőszámú gyártójának, mind Európában, mind a világon, hogy őszinte legyek. A márka termékei prémium kategóriásak, nagy teljesítményűek és többé-kevésbé megfizethetőek, ha tudja, mikor kell megvenni őket.

Mi több, a Fanatec volt az, amely az 5 nm-es és 8 nm-es nyomatékú CSL DD-ivel demokratizálta a Direct Drive alapokat az átlagemberek számára. Korábban nem csak egy kisebb vagyont kellett fizetni egy DD bázisért, hanem a használatához is rendelkezni kellett tapasztalattal. Ma a német gyártó weboldalán található számos akciós ajánlatnak köszönhetően mindössze 500 euróért összeállíthat egy teljes Fanatec-összeállítás, beleértve a DD-alapot is. Ez egy belépő szintű modell lesz, de mégis egy DD.

A közelmúltig a Fanatec termékpalettája 2 szegmenst fedett le: a belépőszintű CSL DD-t és a felső kategóriát a Podium DD1 és DD2 modellekkel. A teljesítményhez 5, 8, 20 és 25 nm nyomatékot kaptunk. Azonban minden tapasztalt pilóta a 12 és 15 tmf. között fejlődő bázisokra esküszik, amit a szegmens legkedvezőbb pontjának tartanak. A Fanatec versenytársai észrevették ezt a hiányosságot a német óriás kínálatában, és erre alapozták támadásaikat. Ennek eredményeképpen a Fanatec piaci részesedést veszített, de ez most megváltozik a Fanatec ClubSport DD+A ClubSport DD+ egy 15nm nyomatékú Direct Drive alap, amelyet az alábbiakban mutatok be.

 

Az alap fő és műszaki jellemzői

  • 15 nm állandó nyomatékot fejlesztő közvetlen meghajtású bázis
  • Hivatalos Playstation 4 és 5 licenc, és PC kompatibilis is
  • A FullForce technológia algoritmusa és hardvere a maximális merítés érdekében
  • QR2 Base Oldal szabványos az alapon, de kompatibilis a QR1-gyel
  • Kompatibilis a teljes Fanatec ökoszisztémával, valamint gyakorlatilag az összes szimulátoros autóversenyzős játékkal.
  • Az elforgatási szög elektronikusan 2520°-ra korlátozott, de állítható
  • Teljesen testreszabható alap szoftverrel (PC és/vagy kormánykerék)

 

Tervezés

A DD+ kialakítása nem sokat változik kisebb testvéréhez, a CSL DD-hez képest. Még mindig hengeres alakú, teljesen fekete burkolattal, a Fanatec logó fehér színnel egyes részeken és a hűtőbordákon.

A Fanatec alapjai mindig is józanok voltak, legalábbis a legújabbak, és ez alól a DD+ sem kivétel. Ez a periféria tökéletesen illeszkedik bármilyen szimulátoros beállításhoz, függetlenül a használt kormánykeréktől. Egy kis információ: a DD+ a ClubSport DD erősebb változata (12 nm nyomaték). A kettő közötti jelentős különbség a gyújtógomb (a DD+ esetében kék) és a hátsó kék gyűrű, amely a CS DD esetében sárga.

Fanatec Clubsport DD+ teszt és felülvizsgálat

Testreszabott összeszerelés

A DD+ összeszerelése a közelmúltbeli Fanatec-alapok, legalábbis a CSL DD összeszerelésén alapul. Tehát van egy alsó lehetőség 3 sínen és T-anyákon keresztül (amelyek egyébként a dobozban vannak), vagy a 2 sínnel, amelyek az alap oldalát képezik (szárny). A Fanatec kifejezetten a ClubSport DD és DD+ modellekhez egy asztali rögzítőt is árul, amely bútorokra rögzíthető. A ClubSport DD+ esetében azonban nem ezt az utat választanám, mert ne felejtsük el, hogy 15 nm állandó nyomatékot fejleszt, és ez több mint elég ahhoz, hogy pusztítást okozzon. Ez még mindig lehetséges, ha úgy állítod be, hogy maximum 8 nm nyomatékot termeljen.

Tekintettel arra, hogy ez a rögzítési rendszer már más Fanatec bázisokon is megtalálható, nem lesz sok gondja a művelet elvégzésével egy olyan pilótafülkén, amely kompatibilis ezzel a perifériával.

 

Gyártás és befejezés

Az alap teljes szerkezete fémből készült, ami prémium megjelenést kölcsönöz neki, valamint jó hűtőrendszert kínál a motor és az elektronika számára (passzív), amely valóban jól teljesít, mivel az alap soha nem emelkedett 33°C fölé a munkameneteim során. Egyébként nem vettem észre semmilyen hibát, a fémen lévő súrlódást vagy rosszul összeszerelt alkatrészt. A DD+ egy központi dobozból áll, amelyhez 2 fedél van rögzítve (elöl és hátul), természetesen a QR2 mellett.

A ClubSport DD+ egy csúcskészülék, nagyon jól megmunkált és magas színvonalon kivitelezett. Ez mindenekelőtt egy Fanatec, és nem számítottunk arra, hogy egy olyan terméket kapunk, amelyet úgy dobtak össze, mint néhány más márkát, amelyek a teljesítményre összpontosítanak.

Fanatec Clubsport DD+ kép 2

Az adatbázis beállítása

A DD+ beállításai pontosan ugyanazok, mint a többi Fanatec bázison, azaz a kormánykeréken keresztül vagy a Fanatec Control Center és/vagy Fanalab segítségével. Gyakorlatilag az összes szabványos beállítással rendelkezik, beleértve a teljesítményt, a forgási szöget, az erő-visszacsatolásos teljesítményt, az FFB-t, a Damper-t stb. A Fanatec termékekkel tényleg, tényleg rengeteg beállítási lehetőséged van, és ez teszi a német szimulátoros perifériák márkáját olyan erőssé.

 

Érzések játék közben

Miután minden beállítás a helyére került, és a QR2-re egy ClubSport kormánykerék került, több pályán is elindultam, hogy teszteljem a különböző körülményeket ezzel az alappal. Körpálya, rally, ovál, és ez csak egy kis példa.

Érzés szempontjából ez tiszta boldogság, mert nem csak azért erős ez az alap (15nm nyomaték), hogy búcsút mondhassunk a klippelés legkisebb nyomának, de a motornak van elég a gyomrában ahhoz, hogy egyszerre könnyed és nagy hatásokat produkáljon.

Egy jó Direct Drive alapon minden a grafikus motor által létrehozott effektek finomságán múlik, ami a kezedre is átragad. A DD+ pedig olyan finomsággal rendelkezik, amilyet a teljesítményszintjén ritkán látni. És ez még nem minden: ennek az alapnak és 12nm-es változatának reakcióideje kétszer olyan gyors, mint a Fanatec csúcsmodelljeinek, a Podium DD1 vagy DD2 alapoknak a reakcióideje. És ez sokat elmond a német márka által végzett munkáról, és azt is megmagyarázza, hogy miért hiányzott a Fanatec a Direct Drive alapok induló blokkjaiból.

 

Kompatibilitás

Papíron a DD+ technikailag kompatibilis a Sony két legújabb konzoljával (PS4 és PS5) és a PC-vel is. De ha van egy Fanatec kormánykereked Xboxhoz, természetesen a QR2 Wheel Side segítségével, akkor a Microsoft konzolokon is működőképes lesz. Az élmény azonban egy kicsit bizarr lehet az Xbox kontroller miatt, amely gyakran temperamentumos.

Más Fanatec szimulátoros perifériák esetében nincsenek korlátozások, amíg ez egy újabb termék. És ugyanez vonatkozik a szimulátoros versenyjátékokra is.

Fanatec Clubsport DD+ kép 4

Ár-érték arány

A ClubSport DD+ ára a Fanatec weboldalán közel 1000 euró, ami természetesen drága, de teljesen indokolt. Az építési minőség elsőrangú, méltó a német márka egyéb alapjaihoz. Az erő ott van, hogy úgy érezd, mintha egy igazi versenyautót vezetnél. Ami engem illet, a ClubSport DD+ tökéletes ár-érték arányt kínál, különösen az azonos teljesítményszintű versenytársakkal összehasonlítva.

 

Az ítéletem

Néhány versenyző úgy gondolta, sőt azt is mondta, hogy a Fanatec elvesztette a lángját, hogy a márka aurája lecsökkent, és nem lett több a prémium és a teljesítmény benyomásánál. Az új ClubSport DD és DD+ modellekkel azonban a márka megerősítette, hogy továbbra is a megbízható, nagy teljesítményű és mindenekelőtt magával ragadó termékeket kereső szimulátorosok számára a legjobb választás.

Ez a bázis egyszerűen tökéletes a teljesítményszintjét tekintve, és ezt újra és újra megerősítettem. Segítségével teljesen elmerülhetsz a szimulátoros versenyzésben, könnyű és nehéz effektekkel, a kormánykerék természetes érzetével és masszív érzetekkel. Az ár elriaszthat néhány játékost, különösen, hogy legalább 600 eurót kell még fizetned egy jó kormánykerékért és LC pedálokért, és 500 eurót egy alvázért, mivel a DD+-t nem fogod asztalra szerelni. De őszintén szólva, megéri az árát!

Fanatec Clubsport DD+ kép 2

Fanatec Clubsport DD+

Kiváló alap a teljes elmerüléshez.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Pin It on Pinterest

FANATEC CSOMAGOK 400 EURÓ ALATT
This is default text for notification bar