Oldal kiválasztása

Simucube 2 Sport : Teszt és vélemények

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Simucube 2 Sport

Előnyök

  • Maximális nyomaték 17 nm
  • Kiváló minőség
  • Kiváló versenyérzés

Hátrányok

  • Csak PC-kompatibilis
  • Magas ár a közvetlen versenytársakhoz képest

Értékelésünk: 9.2/10

A prémium szegmensben a szimulátoros versenyzés szereplői nem olyan sokan vannak, mint gondolnád. Olyan nevek tartoznak közéjük, mint a Fanatec, MozaSimagic és Simucube, Asetek SimSports és néhány más márka. A Fanatec és a Moza olyan gyártók, amelyek egy kicsit mindent lefednek a szimulátoros versenyzésben, van egy kínálatuk amatőr pilótáknak, egy a tapasztalt pilótáknak és egy a profiknak. Ugyanez igaz a Simagicra is, ha elkezdjük alaposabban szemügyre venni a katalógusát.

Ami a Simucube-ot illeti, a finn cég egy elitista termékcsaládot kínál, amelyet kifejezetten a versenyzők számára terveztek. Tény, hogy termékeit széles körben használják a motorsport csapatok a szimulátorokban, ami sokat elmond a gyártás minőségéről, de az általuk nyújtott érzésekről is.

A Simucube által forgalmazott szimulátoros versenyfelszerelések között ott van a Direct Drive 2 Sport alap, amely 17 nm-es nyomatékával a gyártó belépőszintű kínálatát képviseli. A következőkben megnézzük, hogy mit tud nyújtani.

Az alap fő és műszaki jellemzői

  • 17 nm nyomatékot fejlesztő DD bázis
  • Kompatibilis a vezeték nélküli kormánykerékkel
  • 22 bites szögérzékelő
  • 8 kg súly
  • Kompatibilis a PC-kkel és a teljes Simucube ökoszisztémával
  • Maximális kormányzási nyomaték 4,8 nm másodpercenként
  • 360 Hz-es erővisszajelzés az iRacingben
  • Teljes fémszerkezet
GT DD PRO

Tervezés

A Simagic és az Asetek esetében a Simucube bázisok mind ugyanúgy néznek ki, az egyetlen kivétel a méretük (minél erősebb, annál nagyobb). Ennek eredményeképpen a 2 Sport kialakítása megegyezik a 2 Pro-éval.

A forma téglalap alakú, teljesen fekete külsővel és Simucube logókkal az oldalán és a QR-en. A hátoldal felé ugyanezt a kis krómcsíkot találjuk, valamint a kivágásokat a burkolat 4 oldalán. A 2 Sport dizájnja minimalista és józan, és tökéletesen illeszkedik bármelyik szim-versenyzői pilótafülkébe.

Testreszabott összeszerelés

A 2 Sport csak az alap elülső részén, az elülső lemezen keresztül szerelhető az alvázra, amelynek mindkét végén 4 lyuk van. Ez pontosan ugyanaz a rögzítési rendszer, amely a 2 Pro és 2 Ultimate modelleken is megtalálható, ezért olyan alvázra lesz szükséged, amely támogatja a Simucube alapokat, azaz Front Mount-al rendelkezik. A pilótafülke megrendelésekor nagyon figyelj erre a részletre, mert a 2 Sport csak elölről szerelhető.

Egy másik említésre méltó pont az a könnyűség, amellyel az alapot az alvázhoz lehet rögzíteni. A 2 Sport valamivel kisebb, mint a 2 Pro, de lényegesen könnyebb, 11 kg helyett 8 kg-ot nyom. Ennek eredményeképpen a 2 Sportot könnyebb összeszerelni, mint a nagy testvérét, és nem feltétlenül lesz szükséged segítségre ahhoz, hogy az alvázra rögzítsd.

Gyártás és befejezés

Bár ez az alap a Simucube belépőszintű kínálatát jelenti, a 2 Sport még mindig prémium kategóriás, mint a márka teljes katalógusa. Teljesen fémből készült, csúcsminőségű CNC-gépekkel megmunkált szekrénnyel rendelkezik. Ez nagyon magas színvonalú felépítést biztosít, és nincsenek látható hibák az élek, az alkatrészek, az összeszerelés vagy a festés tekintetében.

Ami a kivitelezést illeti, az pontosan ugyanolyan: minden tekintetben prémium kategóriás. A festés nagyon valószínű, hogy beégett, bár ebben nem vagyok szakértő, nincs rés az alap különböző részei között, és a hátoldalon lévő címkék kiválóak. Lássuk be: a Simucube egy prémium márka, és a szabványok magasak minden általa gyártott termék esetében.

GT DD PRO

A kézikerekek felszerelése az alapra

A 2 Sport a Simucube QR-jét használja, amely bevallottan kiválóan tartja a lendkereket a hajtótengelyen, miközben a játék az egyik oldalra kerül, de azt kell mondanom, hogy nem a leggyorsabb a sok közül.

A kormánykerék felszereléséhez a Simucube-alapokra jellemző QR Wheel Side-val ellátott kormánykerékre lesz szükséged, a művelet pedig a következő: a kormánykereket felülről behelyezed a QR horonyba, és az egészet egy csapszeggel rögzíted, hogy a kormánykerék ne mozdulhasson el. Az eredmény az, hogy a művelet elvégzése után a kormánykerék szilárdan a helyén marad, de vannak hátrányai, nevezetesen, ami engem illet, a kerékcsere lassúsága.

A Fanatec, a Simagic vagy akár az Asetek QR-jeivel ellentétben (amelyek gyakorlatilag megegyeznek a Simucube-éval), ahol könnyen lehet kereket cserélni egy gyűrű vagy fül meghúzásával a QR kioldásához, a Simucube-nál először a csapot kell eltávolítani, majd a kormánykereket, visszahelyezni egy másik kormánykereket, és visszahelyezni a csapot, hogy mindent rögzítsen.

A hajtótengellyel való kapcsolat szilárd, nem azt mondom, hogy nem az, de a mechanizmus véleményem szerint sokkal egyszerűbb lenne, ha a csapon kívül valami mással rögzítenék a QR-t.

Érzések játék közben

Térjünk rá a teszt legfontosabb részére: a 2 Sport pályaérzetére. Motorja nem csúcsnyomatékot, hanem 17 nm állandó nyomatékot fejleszt, ami komoly előny a konkurenciával szemben. Azt kell mondanom azonban, hogy a konkurencia felzárkózott, különösen a Fanatec részéről a ClubSport DD+ és annak is 15nm állandó nyomatéka.

Ami a visszajelzéseket illeti, nos, miután már kezembe vettem a 2 Pro-t, elmondhatom, hogy nagyjából ugyanaz a dolog, csak kisebb teljesítményű. A 2 Sport egy olyan alap, amely tetszés szerint állítható; ez azt jelenti, hogy korlátozhatja a motor által leadott nyomatékot, hogy az alapot az igényeihez igazítsa, ha amatőr versenyző vagy, így sima és megfontolt, korlátozott teljesítménnyel, amely nagyon értékelhető egy versenyen. Ha pedig minden erőt a kezedben akarsz tartani, a 2 Sport szívesen ad egy nagyot a kormányon.

Bármilyen teljesítményszintről legyen is szó, ez a kis Simucube alap nagyon kommunikatív a visszajelzések tekintetében, szinte soha nem telítődik, még akkor sem, ha a határaiig nyomják. A bukkanók, rezgések, pályaváltozások, tapadásvesztés, a túlkormányzottságban úszó autók hátulja és a többi között a 2 Sport kiválóan alkalmas a kezdő versenyzők számára. Ráadásul a motor precíz, érzékeny és minden szempontból élvezetes, különösen, ha kevésbé erős alapról érkezik.

GT DD PRO

Kompatibilitás

Mint tudjuk, a legjobb versenyszimulátorok PC-n vannak, és a Simucube egy olyan márka, amely sokat dolgozik motorsport csapatokkal. Ennek eredményeképpen a 2 Sport kizárólag a Windows PC platformmal kompatibilis.

Mindazonáltal ez a kis alap nemcsak a teljes Simucube márkájú ökoszisztémával használható, hanem a konkurens márkák termékeivel is, például hajtókarokkal, kormánykerékkel, váltókkal stb., azonban csak PC-vel.

Ami a szimulátoros-versenyzős címeket illeti, nem lesz gondod ezzel a natívan felismert alappal.

Ár-érték arány

A 2 Sport ára a Simucube weboldalán 1290 euró, ami egy kicsit borsos a konkurencia kínálatához képest. Igaz, az építési minőség kivételes, a visszajelzések ultra nagy teljesítményűek, és a 2 Sport minden tekintetben prémium érzést kelt. De az ár-érték arányát a Simucube által kért ár miatt csökkentették.

Az ítéletem

A Simucube 2 Sport továbbra is egy kiváló Direct Drive alap a tapasztalt lovasok számára, akik olyan eszközt szeretnének, amely gyakorlatilag minden helyzetben jól teljesít. A 17 nm-es nyomaték simán vagy erősen jön be, de nem olyan szinten, mint a 2 Pro, amely a legjobb esetben is brutális tud lenni.

Egyetlen hátránya az ára. A 2 Sport legalább 200 euróval többe kerül, mint közvetlen riválisai. Ha 1000 euróért vagy kevesebbért találja, ne gondolkodjon kétszer, és vegye meg, ez a tanácsom.

gt dd pro

Simucube 2 Sport

A végső, valósághű, csúcsminőségű élmény

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Pin It on Pinterest

FANATEC CSOMAGOK 400 EURÓ ALATT
This is default text for notification bar